zarząd fundacji SAMODZIELNI ROBINSONOWIE

Aur.png

Aureliusz Leżeński

PREZES ZARZĄDU

Pedagog i trener, certyfikowany coach ICC i TCI. Założyciel i współautor programu 2 Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie. Ukończył filologię polską na UW, pracownik naukowy PAN w latach 90-tych. Twórca programów edukacyjnych i szkoleniowych. Prowadzi sekcję mentoringu społecznego w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Mentorów. Team coach dla organizacji pozarządowych i biznesowych. Wdraża strategie CSR w organizacjach (m.in WSIP, Forte). Wykładowca na studiach podyplomowych z Coachingu i Mentoringu w SWPS i Laboratorium Psychoedukacji. Członek międzynarodowego stowarzyszenia innowatorów społecznych ASHOKA.

 
AG.png

Agnieszka Grzymkowska

członkini Zarządu

Zarządza strategią rozwoju i finansami Fundacji. Jej obszarem zainteresowania jest przedsiębiorczość społeczna oraz współpraca Fundacji z partnerami biznesowymi. Pracuje nad projektami związanymi z e-marketingiem i  komunikacją w sieci. Praktyk zarządzania projektami komunikacji marketingowej  (McCann Erickson, Decorador, Hachette Filipacchi, Ogilvy, McCannWorldgroup, VML Poland). Współorganizatorka kampanii społecznych m.in. dla fundacji Wspólna Droga i Dzieci Niczyje. Absolwentka psychologii (SWPS) i filmoznawstwa (UJ).

 
MK.png
 

Magdalena Kępka

CZłonkini zarządu

Z Fundacją Robinson Crusoe związana od 2012 roku, gdzie jako dyrektor generalna zarządza zespołem biura Fundacji Robinson Crusoe i Samodzielni Robinsonowie. Odpowiada za finanse i rozwój projektów oraz wdrażanie celów strategicznych obu organizacji. Jej specjalnością jest fundrising i współpraca z darczyńcami. Członkini międzynarodowej sieci badaczy nad usamodzielnieniem z pieczy zastępczej - INTRAC (International Research Network on Transitions to Adulthood from Care).

 
AW.png
 

Anna Walas

CZŁONKINI ZARZĄDU

Doktor filozofii, nauczycielka filozofii w liceum i gimnazjum, redaktorka publikacji dotyczących edukacji oraz pracy z młodzieżą z pieczy zastępczej i dziećmi uchodźców. W Fundacji Robinson Crusoe od 2014 r. zajmuje się koordynowaniem i superwizowaniem programu Wehikuł Usamodzielnienia. Wspiera w pracy 24 konsultantów, prowadzących Wehikuły w 11 miastach w Polsce.  Aktywnie współtworzy programy Fundacji, pracuje też indywidualnie z młodzieżą z pieczy zastępczej. Tutorka po Collegium Wratislaviense, prowadzi projekty tutorskie w 2. Społecznym Liceum Ogólnokształcącym.