bezpieczny staż

Program Bezpieczny Staż umożliwia młodzieży zdobycie pierwszych doświadczeń zawodowych w bezpiecznymi i przyjaznym środowisku biznesowym. Staże to dla wielu osób pierwsze zetknięcie z rynkiem pracy i możliwość sprawdzenia siebie w roli pracownika. Celem programu jest rozwój umiejętności społecznych, zwiększenie wiary w siebie i motywacji do planowania przyszłej drogi zawodowej.

Dzięki stażom młodzież może sprawdzić, czy wyobrażenia o wymarzonym zawodzie pokrywają się z rzeczywistością oraz poznać pracowników – przyjaznych dorosłych, którzy pokażą na czym polega praca.

Wsparcie ze strony opiekuna stażu (dla osób uczęszczających na Wehikuł Usamodzielnienia jest to zazwyczaj osoba prowadząca tę grupę) oraz mentora w firmie sprawiają, że staż jest pozytywnym i wzmacniającym doświadczeniem.

Fundacja proponuje dwa rodzaje staży – staże firmowe, gdzie młody człowiek poznaje różne działy i zadania w firmie, oraz staże marzeń, nakierowane na konkretne zainteresowania Robinsona. Staże, w zależności od możliwości firmy i Robinsona, trwają od dwóch tygodni do miesiąca, młodzież może uczestniczyć w dwóch stażach w trakcie uczęszczania na Wehikuł.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o stażach albo zorganizować staż w swojej firmie, prosimy o kontakt z naszą koordynatorką:

Anna Żelazowska-Kosiorek
Koordynatorka programów Bezpieczny Staż i Senior-Junior

Tel. +48 605 053 554
a.zelazowska-kosiorek@fundacjarobinson.org.pl

Fundacja przeprowadziła dotychczas ponad 400 staży. Staże odbywały się w całej Polsce m.in. w firmach: FM Logistics, Avivie, Żabce, Clifford Chance, Dentons EMEA, Pandora, VMLY&R, Accenture, McCain, SEC, Raben, ReSources, DK Executive Search, Paged, Hilti, Total, Lilou, PKP Energetyka, w placówkach Poczty Polskiej oraz w wielu innych lokalnych firmach, w miejscowościach, gdzie przebywa usamodzielniająca się młodzież.

Bezpieczny staż 1A.jpg
Bezpieczny Staż_3.jpg