MATERIAŁY EDUKACYJNE

Przewodnik Usamodzielnienia

Pierwsze w Polsce kompendium praktycznej wiedzy na temat usamodzielnienia. Publikacja została opracowana przez Fundację Robinson Crusoe i wydana wspólnie ze Stowarzyszeniem Wioski Dziecięce SOS w Polsce.

Przewodnik Ekonomia Robinsona

Przewodnik jest częścią projektu edukacyjnego „Ekonomia Robinsona". Projekt adresowany jest do usamodzielniającej się młodzieży z instytucji opieki zastępczej w wybranych miastach Polski.

Przewodnik Usamodzielniaj się zdrowo

Trzecia publikacja w cyklu "Biblioteka Robinsona". Dowiesz się z niego m.in. jak zapisać się do lekarza rodzinnego, z jakimi objawami zgłaszać się do różnych specjalistów, jak dbać o zdrowie intymne i zdrowo się odżywiać.

Przewodnik Prawo w usamodzielnianiu

Przewodnik w przystępny sposób przybliża obowiązujące przepisy i pokazuje jak egzekwować swoje prawa, gdy są one naruszane. Zachęca też do korzystania z przysługujących form pomocy.

ME_1.png
ME_2.png